Systemy Informatyczne

Systemy Informatyczne ERP

Comarch ERP Optima

Szukasz programu informatycznego do obsługi małego lub średniego przedsiębiorstwa?

Comarch ERP Optima to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną mieć porządek w przedsiębiorstwie. Dzięki programowi do zarządzania firmą Comarch ERP Optima:

 • zaoszczędzisz czas, ponieważ w jednym miejscu masz dostęp do dokumentów księgowych, baz klientów, kadr i płac. Nie tracisz więc czasu na przemierzanie programu księgowego w poszukiwaniu informacji jaka jest Ci potrzebna w danym momencie.
 • zaoszczędzisz pieniądze, bo dzięki oprogramowaniu dla firm Comarch ERP Optima możesz tworzyć analizy i raporty z każdego obszaru działalności przedsiębiorstwa i dzięki temu wiesz, gdzie Twoje działania są najbardziej skuteczne, a gdzie mniej i możesz odpowiednio wcześnie przeciwdziałać i sprawdzić, gdzie uciekają pieniądze.
 • zaoszczędzisz nerwów, ponieważ Comarch ERP Optima jest intuicyjny. Nie będziesz miał problemów ze znalezieniem niezbędnych informacji, co oszczędzi Ci niepotrzebnej frustracji. Wszystkie informacje będziesz miał pod ręką.

Zalety i budowa programu do zarządzania firmą Comarch ERP Optima

System informatyczny Comarch Optima to oprogramowanie kompleksowe, które jest w stanie obsłużyć każdy obszar działalności Twojej firmy. Możesz wnikliwie obserwować procesy w Twojej firmie, a także przeprowadzać analizy, dzięki czemu zyskasz dostęp do szczegółowych danych i łatwiej podejmiesz trafne decyzje biznesowe. Spójrz, jakie moduły zawiera ten program do zarządzania firmą:

 • Wystawianie faktur
 • Obsługę magazynu
 • Księgowanie dokumentów
 • Naliczanie wypłat
 • Rozliczanie się z urzędami
 • Prowadzenie sklepu online
 • Promowanie sklepu internetowego dzięki platformie Wszystko.pl

Wszystko to bez konieczności instalowania oprogramowania na Twoim komputerze, dostępne online, w chmurze.

Najlepsi zaufali Comarch ERP Optima

Comarch ERP Optima sprawnie obsługuje rozmaite sektory działalności firmy. Do tej pory skorzystało z niego ponad 60 000 przedsiębiorstw, co czyni go jednym z najczęściej wybieranych programów dla firm nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Warto dodać, że Comarch Optima posiada Certyfikat zgodności z Ustawą o Rachunkowości – pobierz Certyfikat.

Zobacz, co mówią przedsiębiorcy o Comarch ERP Optima!

Jesteś zainteresowany takim systemem informatycznym dla Twojej firmy?

Nazwa firmy

Wielkość firmy
 Mikro (0-9 pracowników) Mała (10-49 pracowników) Średnia (50-249 pracowników) Duża (ponad 250 pracowników)

Imię i nazwisko

E-mail do kontaktu

Numer telefonu

Branża
 Handel (sprzedaż tradycyjna) E-commerce Logistyka i magazynowanie Produkcja Księgowość Nieruchomości/Spółdzielnie mieszkaniowe Inna

Opłaty i dostępność

System Comarch ERP Optima dostępny jest w modelu usługowym, co oznacza, że dzięki stałej miesięcznej opłacie abonamentowej zyskujesz dostęp do oprogramowania usprawniającego zarządzanie przedsiębiorstwem poprzez przeglądarkę internetową. Pozwala to na korzystanie z programu z dowolnego komputera w dowolnym czasie.

Czy Comarch ERP Optima w modelu usługowym jest rozwiązaniem dla Ciebie?

Tak, jeżeli chcesz mieć szybki i łatwy dostęp do wszystkich najważniejszych informacji o firmie bez względu na to, gdzie się znajdujesz i która jest godzina. Ponadto platforma znakomicie sprawuje się w pracy biur rachunkowych oraz ich klientów, bowiem zyskujesz możliwość pracy z klientem biura na jednej bazie pomimo dwóch odmiennych lokalizacji.

Wybierając abonament Comarch ERP Optima w chmurze zyskujesz:

 • Dostępność danych przez 24h/dobę z każdego miejsca na świecie
 • Bezpieczeństwo danych
 • Obniżenie kosztów z powodu zakupu oprogramowania
 • Oszczędność czasu dzięki możliwości pracy zdalnej
 • Niewielkie wymagania sprzętowe
 • Brak kosztów wynikających z administrowania oraz konserwacji serwerów
 • Stałą opiekę konsultantów
 • Zawsze aktualną wersję programu
 • Brak kosztów wdrożenia
 • Wygodną formę płatności abonamentowej co miesiąc

comarch erp optima

Comarch Optima: rozwiązania dodatkowe

Decydując się na Comarch ERP Optima zyskujesz możliwość korzystania z wielu funkcjonalności, które będą wspierały prowadzenie Twojej firmy:

1. Obsługa księgowa

Dzięki platformie iKsiegowosc24.pl możesz szybko i bezpłatnie znaleźć profesjonalne biuro rachunkowe zapewniające obsługę księgową oraz kadrowo-płacową, czy też przesyłać do niego dokumenty handlowe drogą elektroniczną. Biura rachunkowe natomiast mogą w przejrzysty i prosty sposób przedstawić swoją ofertę. System iKsiegowosc24.pl zrzesza więc profesjonalne biura rachunkowe, które korzystają z oprogramowania Comarch ERP Optima. Dowiedz się więcej o iKsiegowosc24.pl.

2. Jednolity Plik Kontrolny

Każda mała i średnia firma do 1 stycznia 2017 roku powinna mieć system informatyczny, który będzie zawierał Jednolity Plik Kontrolny (w skrócie JPK) i będzie go generować na każde wezwanie Urzędu Skarbowego.  Dowiedz się więcej o Jednolitym Pliku Kontrolnym tutaj:  systemy.netrix.com.pl/jpk

3. Serwis zakupowy Wszystko.pl

Serwis zakupowy Wszystko.pl stworzony przez Comarch jest zbiorem sklepów oraz przedsiębiorstw handlowo-usługowych w Internecie. Umożliwia on prezentację oraz aktywną sprzedaż towarów zupełnie za darmo. Swoje produkty do Wszystko.pl możesz wystawiać bezpośrednio z programów magazynowych Comarch. Celem projektu jest pomaganie polskim przedsiębiorstwom w zdobywaniu nowych klientów detalicznych i hurtowych.

4. Platforma B2B dla Comarch Optima

Platforma B2B to system ułatwiający wymianę informacji oraz usprawnienie sprzedaży poprzez zautomatyzowanie procesu składania i realizowania zamówień. W praktyce platforma pozwala na uproszczenie kontaktów handlowych dzięki daleko idącej integracji obu stron transakcji oraz bieżący dostęp do stale aktualizowanej oferty produktowej a także czytelnych katalogów produktów. Dowiedz się więcej o platformie B2B dla ERP Optima

5. Sklep online

W dzisiejszych czasach sprzedaż bez sklepu internetowego nie istnieje. Comarch ERP e-Sklep to integralny element oferowanych systemów Comarch. Dzięki niemu możesz m.in. w prosty i szybki sposób wystawiać produkty na Allegro oraz iMall24, prowadzić działania promocyjne w porównywarkach cenowych, czy też na Facebooku. Korzystając z Comarch ERP e-Sklep możesz ponadto samodzielnie projektować wygląd stron www, zarządzać cenami i artykułami, jak również prowadzić kampanie promocyjne wśród klientów. Dowiedz się więcej o Comarch ERP e-Sklep.

6. Rozwiązania mobilne

Charakterystyka działania przedsiębiorstw handlowych wymaga nieustannego kontaktu między przedstawicielami przebywającymi u klienta a centralą firmy przez cały dzień. Aplikacje Comarch Mobile dostępne z poziomu urządzeń mobilnych wspierają pracowników i ułatwiają ich pracę. Pracujący poza biurem menadżerzy i handlowcy otrzymują stały dostęp do aktualnych informacji, natomiast wykorzystywanie aplikacji w obszarach magazynowych usprawnia pracę oraz obniża koszty funkcjonowania działu logistyki.

7. Rozwiązania dla medycyny

Dzięki połączeniu nowoczesnych rozwiązań, jak i zaawansowanych technologii możliwe stało się stworzenie intuicyjnego narzędzia pozwalającego na wszechstronną obsługę pacjenta od momentu rejestracji aż po formę rozliczenia z przeprowadzonej wizyty. Z pomocą różnych funkcjonalności możesz w lepszym stopniu zarządzać wewnętrzną obsługą placówki medycznej wraz z jej personelem. W ten sposób usprawniasz nie tylko zarządzanie placówką, ale i podnosisz wydajność pracy lekarzy.

8. Backup danych online

W prowadzeniu biznesu ważną rolę odgrywa dobrze zabezpieczony system informatyczny. iBard24 Backup Online jest profesjonalną usługą służącą do automatycznego generowania kopii zapasowych danych online. W ten sposób Twoje przedsiębiorstwo będzie zabezpieczone dzięki backupowi oraz archiwizacji cennych i ważnych plików pochodzących chociażby z systemów do zarządzania firmą, takich jak Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL, Comarch ERP Altum, czy komputerów pracowników. Dowiedz się więcej o iBard24.

 

Jeżeli nie jesteś pewny, który moduł będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami:

WarszawaRzeszów
Adam ŻydzikTomasz Sekuła
+48 723 560 400+48 537 898 260
adam.zydzik@netrix.com.pltomasz.sekula@netrix.com.pl
Lublin 
Daniel KotowskiPiotr Puchala
+48 536 263 013+48 663 623 000
daniel.kotowski@netrix.com.plpiotr.puchala@netrix.com.pl

3 najważniejsze moduły systemu dla firm – poznaj ich korzyści!

Comarch ERP Optima to najchętniej wybierany program komputerowy do obsługi małych i średnich firm. Poniżej korzyści z używania Comarch ERP Optima:

1. Handel i usługi

W tym zakresie bardzo ważne są ułatwienia dotyczące rejestracji procesów sprzedażowych oraz kontrola magazynu, czy możliwość natychmiastowej sprzedaży poprzez np. wykorzystanie ekranów dotykowych. Najważniejsze to sprawna obsługa Klienta.

Co zyskujesz dzięki Comarch ERP Optima? Moduł Handel umożliwia:

 • Polepszysz obsługę sprzedaży
 • Zmniejszysz czas obsługi Klientów
 • Wykluczysz powtarzalne czynności
 • Zaczniesz pracować płynnie i bezbłędnie
 • Będziesz miał potrzebne informacje na wyciągnięcie ręki
 • Będziesz określał dostępność informacji
 • Efektywnie rozpoczniesz każdy dzień w pracy
 • Otrzymasz dostęp do bieżących kursów notowań walut

2. Księgowość

Codzienna praca księgowości to rozliczenia, płatności, wypłaty pracowników, czy deklaracje podatkowe. Czynności te mogą zostać usprawnione dzięki automatyzacji, na którą pozwala Comarch ERP Optima. W ten sposób otrzymujesz także gwarancję bezpieczeństwa związaną z dopasowaniem do bieżących przepisów.

Co zyskujesz dzięki Comarch ERP Optima? Moduł Księgowość umożliwia:

 • Zgodność systemu z aktualnymi przepisami
 • Redukcję czasu oraz kosztów dotyczących obsługi księgowej firmy
 • Automatyzację procesów księgowania
 • Minimalizację liczby błędnych zapisów księgowych
 • Możliwość naliczania wypłat różnego typu
 • Aktualne wskaźniki płacowe

3. Zarządzanie

Właściwe decyzje potrzebują właściwych informacji. Dzięki zintegrowanym systemom Comarch Optima możesz w sposób kompleksowy analizować dane z różnorodnych obszarów działalności firmy. Obserwując trendy i procesy dokonujesz analizy i zyskujesz dostęp do szczegółowych danych, które wspierają podejmowanie tych decyzji, które wpływają na korzystny rozwój Twojej firmy.

Co zyskujesz dzięki Comarch Optima? Moduł Zarządzanie umożliwia:

 • Prosty dostęp do danych
 • Łatwość i szybkość pobierania informacji z programu
 • Szybsze przeszukiwanie dokumentów w firmie
 • Łatwiejsze udostępnianie dokumentów konkretnym osobom
 • Możliwość modyfikacji ofert zgodnie z preferencjami klientów dzięki aktualnej bazie danych
 • Tworzenie połączeń pomiędzy różnymi rodzajami dokumentów
 • Wprowadzanie ujednoliceń sprzedaży w kilku oddziałach firmy

 

Nasi specjaliści do spraw systemów informatycznych dla firm chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytanie i pomogą Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie:

WarszawaRzeszów
Adam ŻydzikTomasz Sekuła
+48 723 560 400+48 537 898 260
adam.zydzik@netrix.com.pltomasz.sekula@netrix.com.pl
Lublin 
Daniel KotowskiPiotr Puchala
+48 536 263 013+48 663 623 000
daniel.kotowski@netrix.com.plpiotr.puchala@netrix.com.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz