Systemy Informatyczne

Systemy Informatyczne ERP

Zaawansowana analityka

Zaawansowana analityka

Bądź jeden krok przed rynkiem

Big Data to termin oznaczający pozyskiwanie wiedzy poprzez analizę ogromnych pokładów i zbiorów informacji, które były gromadzone przez wiele lat. Ich umiejętne wykorzystanie sprzyja zwiększeniu dynamizmu rozwoju firmy, bowiem pełniejsza wiedza to efektywniejsze decyzje.

Rzetelne odkrywanie danych i umiejętność przewidzenia szans bądź zagrożeń z różnorodnych obszarów mają wpływ na dokładniejsze planowanie budżetów i uniknięcie niekorzystnych zmian rynkowych na przedsiębiorstwo. Informacje dotyczące spodziewanych zmian dostarczane są w krótko i długookresowych trendach.

Odkrywaj wiedzę – data mining

Data Mining to istotny element pozyskiwania wiedzy, w tym przede wszystkim odszukania grupy docelowej klientów, koszyków zakupowych, segmentacji klientów, przewidywań i przygotowań do ich potrzeb, jak również i wykrywania nadużyć finansowych.

W ten sposób będziesz mógł w o wiele lepszy sposób planować działania, przeprowadzać analizę danych na wielu płaszczyznach, w tym także i tych, których wcześniej w ogóle nie brałeś pod uwagę. Mogą to być zarówno dane demograficzne, jak i behawioralne konsumentów. Analizować można też historie zakupowe, preferencje produktowe, czy też reakcje na reklamę. Dzięki Data Mining menedżerowie będą w stanie lepiej oszacować prawdopodobieństwo kolejnych zdarzeń.

Prognozowanie wyników

Dzięki koncentracji Big Data na aktualnych działaniach możesz analizować przy pomocy predykcji to, co wydarzy się w przyszłych okresach.

Analizy predykcyjne mają na celu poprawę zdolności do podejmowania słusznych decyzji z poziomu operacyjnego. Obejmują one między innymi zestaw technik statystycznych, jak i pozwalających na zwizualizowanie prawdopodobnych wyników narzędzia raportowe, które wspomagają decyzyjność menadżerów. 

W uzależnieniu od typu i złożoności modelowania danych, stosowane są odpowiednio dobierane modele estymacji. Wypracowana przez firmę Comarch metodologia zawiera gotowe do wykorzystania know-how dotyczące sposobów i możliwości przygotowywania prognoz sprzedażowych, kosztowych, czy też zasobów magazynowych i innych.