Rozwiązania Netrix

Rozwiązania Netrix

Platforma B2B dla ERP Optima

Platforma B2B to system ułatwiający wymianę informacji oraz usprawnienie sprzedaży poprzez zautomatyzowanie procesu składania i realizowania zamówień. W praktyce platforma pozwala na uproszczenie kontaktów handlowych dzięki daleko idącej integracji obu stron transakcji oraz bieżący dostęp do stale aktualizowanej oferty produktowej a także czytelnych katalogów produktów.
Sposób organizacji wymiany handlowej w ramach skonstruowanej platformy B2B opiera się na modelu e-procurement, czy elektronicznej integracji i zarządzania działaniami związanymi z elektronicznym procesem zamówień oraz procesem zaopatrzenia – jest więc rozwiązaniem dedykowanym dla podmiotu, który współpracuje z wieloma kontrahentami i posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów. Ułatwia on użytkownikom całą obsługę procesu zakupu i zaopatrzenia.

Funkcjonalność platformy zapewnia elektroniczny obieg dokumentów handlowych, takich jak:

 • oferty,
 • zamówienia,
 • faktury,
 • zgłoszenia reklamacyjne,
 • sprawdzenie dostępności towaru.

Niewątpliwą zaletą prezentowanej platformy jest możliwość prowadzenia transakcji na odległość, co może przyczynić się do znacznego zmniejszenia kosztów tych transakcji m.in. poprzez brak barier geograficznych, łatwiejsze nawiązywanie i przebieg kontaktów handlowych a przez to zmniejszenie liczby osób zaangażowanych w proces.
Automatyzacja procesu dokonywania zamówień oraz standaryzacja przepływu informacji uwzględniająca takie elementy, jak dostępność produktów, status zamówienia, czy historia transkcji, umożliwia kompleksowe zaopatrywanie poszczególnych działów firmy, znacznie upraszczają zakupy a określenie limitów składanych zamówień umożliwia pełną kontrolę nad wydatkami i planowaniem budżetu. Sama platforma B2B zmniejsza także w dużym stopniu prawdopodobieństwo pomyłek w składaniu zamówień.
Zupełnie prozaiczną, ale bardzo ważną zaletą platformy B2B jest po prostu jej… uniwersalność czasowa – zamówienia można składać siedem dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę.

Platforma B2B

 • Automatyzacja procesów biznesowych
 • Obniżenie kosztów prowadzenia transakcji
 • Standaryzacja procesów dokonywania zakupów
 • Ułatwienie w planowaniu przyszłych kosztów
 • Skalowalność systemu
 • Dostęp do aplikacji z każdego miejsca, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę

Platforma B2B dla ERP Optima Platforma B2B dla ERP Optima Platforma B2B dla ERP Optima

Skontaktuj się z naszymi konsultantami biznesowymi, aby dowiedzieć się więcej.

 

WarszawaRzeszów
Adam ŻydzikTomasz Sekuła
+48 723 560 400+48 537 898 260
adam.zydzik@netrix.com.pltomasz.sekula@netrix.com.pl
Lublin 
Daniel KotowskiPiotr Puchala
+48 536 263 013+48 663 623 000
daniel.kotowski@netrix.com.plpiotr.puchala@netrix.com.pl

Zapisz